Skupina Slza vydáva singel Holomráz, zároveň predstavila aj videoklip

Skupina Slza Foto: facebook/slza/Jiří Štarha
Bratislava 2. októbra (TASR) - Slza, jedna z najpopulárnejších českých mladých kapiel súčasnosti, natočila klip k novému singlu Holomráz. Ten pochádza z pripravovanej platne s rovnakým názvom, ktorá vyjde 3. novembra a naživo ju fanúšikovia budú môcť počuť na jar 2018 v rámci veľkého halového turné. 

„Videoklip sme poňali vtipnejšie a komickejšie, podobne ako pred dvoma rokmi klip k piesni Fáze pád,“ komentuje nakrúcanie gitarista Lukáš Bundil. Spevák Peter Lexa si v klipe opäť prejde ohňom. V minulosti schytal rany surovým mäsom, tentoraz sa však musel porátať s dažďom, blatom a nemilosrdnosťou zákona schválnosti. Klip rozpráva príbeh o pracovne vyťaženom páre, ktorý zabudne, že majú dohodnuté výročné rande. Vo chvíli, keď im na telefónoch zapípa upomienka, sa strháva kolotoč.

„Väčšina z nás už určite zažila situáciu, keď sme zabudli na nejaké dôležité stretnutie alebo udalosť. To isté sa prihodilo hlavnej postave vo videoklipe. Nevzdáva to, a je odhodlaný urobiť všetko preto, aby na schôdzku, ktorá pre neho veľa znamená, dorazil včas,“ vysvetľuje zápletku Lexa.

Réžie klipu sa ujal Radim Věžník. Námet, ktorý Petr priniesol, sa Radimovi hneď zapáčil, pretože je vraj na zabúdanie na výročia, sviatky alebo narodeniny profesionál. Nakrúcalo sa začiatkom septembra v Prahe a Brne. Kapela si na klipe, ako obvykle, dala záležať a veci dotiahli do posledných detailov.

„Pri nakrúcaní nám vyšlo skvelé počasie, lebo sotva sme začali nakrúcať, spustil sa postupne silnejúci dážď, čo skvelo dotvorilo atmosféru príbehu. Najväčšiu poklonu si zaslúži Peter, ktorý celé nakrúcanie absolvoval v stále mokrejšom obleku, ktorý si ešte v tej zime sám pri opakovaných scénach polieval vodou, aby klip pôsobil reálne. Takýto zápal som už dlho nezažil,“ popisuje zážitky z nakrúcania Radim.

Záverečného nakrúcania v už teplých a suchých lokáciách sa okrem Petra a jeho klipovej priateľky Anny Kadeřávkovej zúčastnil aj Lukáš spoločne s fanúšikmi, ktorým tak bolo umožnené nahliadnuť pod pokrievku tvorby klipu. Niektorí si v ňom nakoniec aj zahrali.

V samotnej skladbe Holomráz sa spieva o tom, že život nie je vždy prechádzkou ružovým sadom, že je potrebné nájsť odvahu bojovať, nie životom len nečinne plávať. „Hoci Holomráz je vonku, žiara je v nás,“ je ústredný motív a spojenie všetkých skladieb druhého albumu.

Za ním opäť stojí osvedčená dvojica Lukáš Bundil a Dalibor Cidlinský Jr. O texty sa rovnako ako v prípade multi platinového debutového albumu Katarze postaral Ondřej Ládek.

Prvá lastovička Ani vody proud z pripravovaného albumu dosiahla už takmer dva miliónov vzhliadnutí na YouTube. Všetky skladby z nového albumu kapela naživo predstaví v rámci jarného turné, ktoré sa začne 28. februára 2018 v Brne.

TASR informovala Ľuba Svatá, PR manažérka vydavateľstva Universal Music.

Podobné články