Katarína Koščová a Geišbergovci vydávajú spoločný album

Na snímke prešovská speváčka Katka Koščová. Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 2. októbra (TASR) - Stretnutie autorskej tvorby Katky Koščovej a Daniela Špinera s osobitým pesničkárstvom dvoch generácií Geišbergovcov publikum zaujalo už počas minuloročnej koncertnej šnúry.

Koncertný program zložený z prelínania sa autorských piesní a básní Geišbergovcov a zo skladieb Katky Koščovej a Dana Špinera kapela nahrala na dvoch koncertoch v Košiciach v júli 2017. Táto živá nahrávka vychádza 20. októbra na CD s príznačným názvom Naživo už tradične pod značkou Slnko Records.

Album obsahuje 15 piesní a je výberom tých najkrajších hudobných momentov koncertov Katky Koščovej s Geišbergovcami. O kvalitný zvuk koncertu sa postaral zvukár Slavo Tokár, záznam a mixáž albumu realizoval Stano Čorej z kapely Komajota.V druhej polovici novembra pripravuje kapela šnúru koncertov v šiestich slovenských mestách. Začína 19. novembra vo Zvolene, ďalšími zastávkami budú Žilina (20.11.), Bratislava (21.11.), Nové Mesto nad Váhom (22.11.), Košice (26.11.) a Prešov (27.11.).

Koncertnú zostavu tvoria Katarína Koščová (speváčka, autorka piesní), Marián Geišberg (divadelný, filmový a dabingový herec, básnik, pesničkár, člen Činohry SND), Marek Geišberg (divadelný, filmový herec a hudobník, člen Slovenského komorného divadla v Martine), Martin Geišberg (pesničkár, multiinštrumentalista, dramaturg, skladateľ) a Daniel Špiner (klavirista, skladateľ).

TASR informoval PR manažér Michal Pivovar.

Podobné články